Scott jako věčný smíšek

10. července 2015 v 21:26 |  Postavy
Scott se narodil 9. 12. 1989 jako nejmladší syn Susan a Johna Enderwoodových. I když se později do rodiny narodily ještě dvě děvčata, byl to vždycky on, koho jeho tři starší bratři považovali za benjamínka rodiny a nepřestávali mu v dětství provádět různé vtipné kousky. Scott se svou "rolí" neměl problém, byl to takový smíšek celé rodiny, všechno viděl pozitivně a rád se smál.

Jako malý si hrával se všemi svými bratry, nějaký čas trávil spolu s Ryanem na kole, nebo chodil s Jolyonem na zimní stadion, běhal, plaval, ale nic ho nenaplňovalo tak, jako sporty jeho starší bratry, kterým se věnovali. Co ale miloval, bylo vysedávat v zimě u televize a sledovat lyžařské závody, fascinoval ho sníh a um závodníků, kteří se spouštěli z prudkých svahů někdy až téměř do neznáma. Proto začal na své rodiče naléhat, aby jako rodina jezdili na hory lyžovat.

Jenže byl v tom problém, ani jeden z bratrů nedokázal plně přizpůsobit své vlastní tréninky s výlety na hory. Scott se trápil a Susan ani John nevěděli, jak z toho ven. Nakonec Scotta přes zimní prázdniny poslali na dvoutýdenní lyžařský výcvik do Aspenu s tím, že se uvidí, s čím se odtud vrátí. Scott se vrátil nadšenější než kdy jindy, zářil jako sluníčko, a co bylo hlavní pro Susan, byl v pořádku a zdravý. Hlavní věc, o které mluvil pořád dokola, byl pan Richard Edwards, muž, který vedl jejich tréninkovou skupinu a který ho neskutečně motivoval a ještě zvýšil jeho nadšení pro lyžování. Sám Edwards poslal po Scottovi Susan a Johnovi dopis, ve kterém je žádá, aby svého syna podporovali, byť je to pro ně určitě velmi těžké, a sám se nabídl jako lektor pro malého Scotta. Susan s Johnem tedy souhlasili a spojili se s panem Edwardsem, který od té doby bral Scotta neustále na hory, ať už ve Spojených státech, nebo mimo ně. Na těchto cestách také Scott poznal svého nejlepšího kamaráda a osobního trenéra v jedné osobě - Sama Douglase. Sam byl synovcem Richarda Edwardse, syn jeho sestry Meghan, a Richard ho brával na hory v době, kdy ho musel hlídat, protože Meghan byla rozvedená a chodila na 12ti hodinové směny pracovat ve skladu oblečení, tím pádem měla na Sama málo času.

Richard Edwards připravil Scotta na všechno a tím, že je doprovázel i Sam, z nich dvou vytvořil nerozlučnou dvojici. Na konci zimní sezóny 2008/2009 se ale Edwards rozhodl svou trenérskou práci u Enderwoodových ukončit, cítil se starý a už dál ve Scottově přípravě nepotřebný. Do své role tak pasoval mladého Sama, který nebyl o moc starší než Scott. Ti dva od tohoto chladného březnového dne spolu začali velmi úzce spolupracovat, ovšem nešlo jenom o pracovní spolupráci, Scott se Samem se stali přáteli, dokázali spolu trávit nepřeberné množství času, chodili i do restaurací a barů, a to vše dohromady z nich činilo silný tým. V době, kdy ho opustil pan Edward,s se Scott rozhodl probít mezi světové lyžaře, na amerických svazích se mu dařilo, v americkém týmu pomalu dostával více a více prostoru, získal cenná vítězství i na závodech nižší úrovně Mezinárodní lyžařské federace, a tak se chtěl usadit mezi těmi nejlepšími. Podepsal smlouvu s firmou HEAD, která mu začala intenzivně dodávat veškeré lyžařské vybavení, a získal i vlastní servisní tým.

Během posledních tří let se z něj stal jeden z nejskvělejších lyžařů na světě, získal několik cenných kovů z Mistrovství světa a vyznamenal se i na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru, kde bral bronzovou medaili ze Super-G a stříbro z jeho milovaného slalomu. Jeho vrchol přišel v loňské sezóně, ve které po ohromné bitvě s Francouzem Christophem Bertrandem zvítězil v celkovém pořadí Světového poháru a získal tak velký křišťálový globus, plus ještě malý křišťálový globus za slalom a obří slalom. Scott je tak dalším úspěšným členem rodiny Enderwoodových, jediné, co ho za léta dřiny srazilo na kolena, byla zpráva, která ho zastihla během Vánoc 2010, ze které se dozvěděl, že Richard Edwards zahynul při pádu laviny ve slovinských Alpách. Scott svého dlouholetého trenéra týdny oplakával a věděl také, že ztratil velkého přítele a jeho kamarád ztratil strýce. Nicméně po celý svůj dosavadní život se soustředil jenom a jenom na svou kariéru, nikdy si v něm nedokázal udělat čas a místo na partnerský vztah. Jedné ženě šanci dal, byla jí Veronica Palmerová, novinářka a sportovní redaktorka, se kterou se seznámil během olympijských her. Jenže Scott brzy pochopil, že to mezi nimi nikdy fungovat nebude, což jí ještě ve Vancouveru osobně sdělil. Problém byl v tom, že Veronica se ho nechtěla vzdát a byla jím přímo posedlá, pronásledovala ho na každém závodě a vždy si našla dostatečně dobrou výmluvu k tomu, aby se nacházela v jeho blízkosti. Scott tak mohl jenom doufat, že mu od ní pomůže buď zázrak, jiný muž anebo .. jiná žena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 10. července 2015 v 21:49 | Reagovat

Aah Scott! Hlavní hrdina příběhu :-) Je to tak ne? Na ten jeho příběh a všechno kolem se moc těším ;-) Juu a je tam zmínka i o Samovi!! :-)  :-D

2 startagainnovel startagainnovel | 11. července 2015 v 10:08 | Reagovat

No hlavní hrdinou příběhu měl být na počátku Jolyon :-D ale spíš to vypadá tak, že to jsou prostě všichni sourozenci, každý dostane určitý prostor pro vývoj své vlastní části příběhu :-)

3 Niki Niki | Web | 11. července 2015 v 21:04 | Reagovat

Mimochodem, taky se mohl narodit 8. a ne 9. :-P  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama