Nový Rok 2012

18. června 2015 v 17:05 |  OneShoty
Nad nočním New Yorkem se s odbitím půlnoci rozzářily barevné rachejtle, které neomylně signalizovaly konec za starým rokem 2011 a přinášely lidem naději na lepší časy, ve které všichni na začátku nového roku věří. Rok 2012 byl před nimi a byť si možná lidé myslí, že mají moc nad svými činy, které v novém roce učiní, není to pravda. Již s tím prvním odbitím půlnoci každý vykročil na určitou cestu, kterou již nemůže změnit. Po celý rok budou lidé imaginární silou vábeni udělat takové kroky, které jim byly již dávno předurčeny, a nebudou mít ani nejmenší šanci uniknout tomu, co je v roce 2012 čeká.

My si svůj osud nevybíráme, to osud si vybírá nás, my jsme v den narození určeni právě k těm činům, které po svůj, ať už krátký či dlouhý život, učiníme. Někdo je určen k tomu, aby se stal úspěšným obchodníkem, někdo se má stát slavnou osobností, hercem, zpěvákem, spisovatelem, někdo zůstane po většinu svého života nezajímavým a stráví ho v ústraní, někdo promarní svůj život prázdnými dny sněním o něčem, čeho nikdy nebude schopen dosáhnout. Ovšem všechno má svou hodnotu, právě tak i lidský život. A jakmile si každý člověk uvědomí svou lidskou hodnotu, bude jeho život obohacen o vlastní přesvědčení, že svého cíle může dosáhnout.

Cíle, kterých mají dosáhnout, měli členové rodiny Enderwoodovy již dávno načrtnuty.

Vlastně celé jejich životy byly tak nějak naplánované, jak se mají odehrát. Jako by život byl jen obyčejný scénář nějakého prostého televizního seriálu, na který se po večerech dívá většina americké populace. Proto přelom roku 2011 a 2012 pro ně žádnou výraznou změnu neznamenal. Vše mělo nadále probíhat tak, jak na to dosud byli zvyklí. Ovšem ani jeden z nich neměl nejmenší ponětí o tom, že události roku 2012 kompletně změní jejich dosavadní životy a všechno, v co každý věřil, bude rozprášeno do okolí jako pouštní písek. Každý Enderwood bude muset najít svou vlastní lidskou hodnotu proto, aby mohl začít svůj život úplně od začátku.

Do té doby jsou ale všichni těmi, jak je každý zná. A když mluvíme o pojmu "každý", tak je tím každý opravdu myšlen. Rodina Enderwoodových je snad aktuálně nejslavnější americkou rodinou. Žijí v New Yorku, kde v části Queens obývají obří vilu, která čítá 15 pokojů s vlastním sociálním zařízením, samostatnou koupelnu s toaletou, saunu, jednu velkou kuchyň s barovým pultem, druhou menší kuchyňku, která postupně vede do rozlehlé zahrady, jídelnu, které vévodí dlouhý obdélníkový stůl s dvanácti židlemi, z toho dvě jsou z každé strany v čele stolu. Samotnou dominantou je vstupní hala, která po zdolání tří schůdků volně navazuje na obývací místnost s bílou koženou pohovkou tvaru U. Jak bylo již zmíněno, k této vile patří rozlehlá zahrada s krytým bazénem a dvěma tenisovými kurty. Tři tenisové kurty se nachází i v suterénu vily, jehož druhou část zabírá garáž. Z přední strany je vila po celé délce oplocena mohutným mahagonovým plotem, který je automaticky otevírán do prostor příjezdové štěrkové cesty, na jejímž konci je venkovní garáž.

Vilu Enderwoodových nechal postavit John Enderwood, kdysi neznámý tenisový hráč, který se ve sportovním světě moc neukázal a nikdo si jeho jméno nepamatoval, protože nikdy nezazářil a nepředvedl ani jeden fantastický zápas. Proto si možná říkáte, jak je možné, že dokázal postavit něco tak monumentálního. Pravda je ta, že měl za sebou svého otce, George Enderwooda, majitele rodinné firmy NDW, která v padesátých letech minulého století vylétla a zbourala trhy se svými revolučními fotoaparáty. Nyní se firma zabývá komplexními fotografickými službami a vyrábí nejmodernější fotoaparáty pro profesionální fotografy. Nicméně George se svou manželkou Bethany žili skromně v rodinném domě a John byl jejich jediný syn, proto mu také dopřáli jeho tenisovou kariéru. John skončil s tenisem v roce 1974 a o rok později na svých cestách po světě poznal Susan. Poznali se během Johnova pobytu v Austrálii, kde byla Susan na návštěvě u své babičky. Susan pocházela z venkovského městečka uprostřed Colorada a i ona byla jedináček. Do Austrálie za babičkou odjela těsně po autonehodě svých rodičů, kteří bohužel oba zahynuli. S Johnem se rychle sblížili a po roce se rozhodli, že se odstěhují zpět do Ameriky. V té době vznikl Johnův nápad na postavení rodinné vily. Otec George mu na vše přispěl, ale pod podmínkou, že začne pracovat v rodinné firmě. Tak se stalo a John si postupně plnil svůj sen s milovanou ženou po svém boku. V roce 1976 se John se Susan oženil a o dva roky později byla vila Enderwoodových postavena. V roce 1980 se jim narodil první syn a dostal jméno Harry. Když bylo Harrymu pět let, narodil se Ryan. O další dva roky později Susan porodila třetího chlapce, kterého pojmenovali po Susanině otci Jolyon. Jelikož John i Susan chtěli velkou rodinu, pro nikoho nebylo překvapením, že se roku 1989 narodil Scott. Po jeho narození si ale už všichni mysleli, že další děti již nepřijdou. Jenže byli na omylu. Susan přeci jenom toužila po holčičce, proto zkusili štěstí ještě jednou. A vyšlo jim přímo mimořádně. Na konci roku 1993 přivedla Susan na svět dvojčata holčičky. Dostaly jména Emma a Ella.

Uběhlo devatenáct let a rodina Enderwoodových, stejně jako spousta jiných rodin v celé Americe a po celém světě, stála na prahu nového roku. Všichni sourozenci před sebou měli určitý cíl, věděli, kam chtějí směřovat a čeho chtějí dosáhnout. Byli odhodláni obětovat vše. Netušili, že jejich odhodlání se vmžiku změní v nepoddajnou realitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 21. června 2015 v 21:19 | Reagovat

Wow! Úplně mě ten úvod strhl! :-D Ty první dva odstavce jsou krásný, ani se mi nechce věřit, že jsi to vymyslela a psala ty :D Paráda. Je to dost inspirativní.

Ta vila, to je něco. Mega :-D

2 Niki Niki | Web | 21. června 2015 v 21:19 | Reagovat

Wow! Úplně mě ten úvod strhl! :-D Ty první dva odstavce jsou krásný, ani se mi nechce věřit, že jsi to vymyslela a psala ty :D Paráda. Je to dost inspirativní.

Ta vila, to je něco. Mega :-D

3 Niki Niki | Web | 21. června 2015 v 21:19 | Reagovat

Wow! Úplně mě ten úvod strhl! :-D Ty první dva odstavce jsou krásný, ani se mi nechce věřit, že jsi to vymyslela a psala ty :D Paráda. Je to dost inspirativní.

Ta vila, to je něco. Mega :-D

4 startagainnovel startagainnovel | 22. června 2015 v 7:44 | Reagovat

Díky :D :-) třikrát dokonce :-D a fajn, že mi tak věříš :-D :-D 8-)
Inspirativní? :-) to mi zní víc než krásně .. :-)

5 Niki Niki | Web | 22. června 2015 v 10:29 | Reagovat

Ty dvě klidně smaž, nechápu, proč se to odeslalo tolikrát :-D

6 startagainnovel startagainnovel | 22. června 2015 v 15:36 | Reagovat

Btw nechceš hlasovat v anketě? :-D :-P

7 Niki Niki | Web | 22. června 2015 v 21:52 | Reagovat

No já chci počkat, až budou články o všech sourozencích :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama