Červen 2015

Jolyon jako nezbedné dítě

30. června 2015 v 15:04 Postavy
Jolyon se narodil 12. 8. 1987 do rodiny s dvěma staršími bratry, kdy jednomu z nich bylo 7 let a druhému 2 roky. Sedmiletý Harry už tehdy cítil odpovědnost za své dva mladší sourozence, a to netušil, že mu ještě další přibudou. Nicméně Harry se tedy už od útlého věku snažil o bratry starat a postupně si s nimi samozřejmě i hrát. Ovšem tak, jak se jeho pozornosti neustále dožadoval Ryan, tak byl Jolyon naopak samostatný.

Již během prvních let na základní škole mají děti možnost zapsat se do různých zájmových kroužků, činností, sportů apod. Jakmile se před Jolyonem otevřela možnost začít hrát hokej, bylo rozhodnuto.

Ryan jako profesionál

19. června 2015 v 17:12 Postavy
Ryan se narodil 16. 6. 1985 jako druhý syn Susan a Johna Enderwoodových. Jako malý byl velmi aktivní a hravý, neustále se dožadoval pozornosti od svého staršího bratra Harryho, který byl z nich dvou vždy ten rozvážnější. Ryana již odmalička přitahovala jízdní kola. Když dostal od rodičů své první dětské jízdní kolo, okamžitě se do něj zamiloval a téměř si ho nastěhoval do pokojíčku, kdyby ho v tom Susan nezastavila a nestanovila určitá pravidla. Ryan tak většinu svého času trávil na kole, domů se vracel ve špinavých a potrhaných šatech a Susan už toho začínala mít dost. Společně s Johnem se nakonec rozhodli najít někoho, s kým by se Ryan začal cyklistice věnovat naplno a pořádně. Takovým člověkem se stal Mike Parkes, který vzal Ryana pod svá ochranná křídla a stal se jeho blízkým přítelem i trenérem. Z Ryana se tak díky jeho pečlivosti a vytrvalosti posupně stal profesionální cyklista, který oplýval nezvyklým talentem a vášní pro jízdu na silničním kole.

Harry jako nejstarší syn

18. června 2015 v 18:04 Postavy
Harry Enderwood se narodil 20. 7. 1980 v New Yorku matce Susan a otci Johnovi. Je tedy nejstarším ze sourozenců Enderwoodových, kolem kterých se momentálně točí celá Amerika. Harry byl již odmalička velice vnímavý a jako jediný si pamatuje na dědečka George, který bohužel zemřel na infarkt rok předtím, než se narodil Harryho mladší bratr Ryan. Jedna z mála Harryho vzpomínek je ta, když dědečkovi seděl na klíně v jeho pracovně v sídle firmy NDW a poslouchal, jak mu George říkal, že cítí, že Harry bude jednou jeho nástupce. Tak se i stalo. Harry byl vždy ve škole vzorný žák, dobře se učil a měl tolik kamarádů, kolik uznal za vhodné. Vystudoval střední průmyslovou školu, na kterou svým způsobem navázal studiem ekonomiky v průmyslových subjektech. Již během studií vypomáhal ve firmě a jeho pozice byla čím dál silnější. Bylo to i tím, že John firmu již téměř opustil a nikdo z rodiny k ní neměl blíž než právě Harry, který nikdy nezapomněl na Georgeova slova. Po promoci a ukončení studií na univerzitě se stal stálým zaměstnancem firmy. Postupně se propracoval na vedoucího prodeje, finančního ředitele, až skončil na pozici generálního ředitele.

Nový Rok 2012

18. června 2015 v 17:05 OneShoty
Nad nočním New Yorkem se s odbitím půlnoci rozzářily barevné rachejtle, které neomylně signalizovaly konec za starým rokem 2011 a přinášely lidem naději na lepší časy, ve které všichni na začátku nového roku věří. Rok 2012 byl před nimi a byť si možná lidé myslí, že mají moc nad svými činy, které v novém roce učiní, není to pravda. Již s tím prvním odbitím půlnoci každý vykročil na určitou cestu, kterou již nemůže změnit. Po celý rok budou lidé imaginární silou vábeni udělat takové kroky, které jim byly již dávno předurčeny, a nebudou mít ani nejmenší šanci uniknout tomu, co je v roce 2012 čeká.

My si svůj osud nevybíráme, to osud si vybírá nás, my jsme v den narození určeni právě k těm činům, které po svůj, ať už krátký či dlouhý život, učiníme. Někdo je určen k tomu, aby se stal úspěšným obchodníkem, někdo se má stát slavnou osobností, hercem, zpěvákem, spisovatelem, někdo zůstane po většinu svého života nezajímavým a stráví ho v ústraní, někdo promarní svůj život prázdnými dny sněním o něčem, čeho nikdy nebude schopen dosáhnout. Ovšem všechno má svou hodnotu, právě tak i lidský život. A jakmile si každý člověk uvědomí svou lidskou hodnotu, bude jeho život obohacen o vlastní přesvědčení, že svého cíle může dosáhnout.

Cíle, kterých mají dosáhnout, měli členové rodiny Enderwoodovy již dávno načrtnuty.